Wirtualne biuro – Jak wybrać ? Wirtualny adres dla firmy.

Kategoria:
Urzędy,
"Wirtualne

W dobie internetu i cyfryzacji na rynku pojawiają się co raz to nowsze udogodnienia dla przedsiębiorców. Ponadto, aktualnie co raz więcej osób decyduje się na zakładanie własnych przedsiębiorstw i prowadzi wolne zawody. Aby wyjść temu na przeciw, od kilku lat, na popularności zyskuje wirtualne biuro. Sprawdź co to jest i czy, aby na pewno korzystanie z niego jest zgodne z prawem ?

Wirtualne biuro – co to jest ?

Ogólnie mówiąc jest to przestrzeń (jakiś lokal), w którym za odpowiednią opłatą udostępniana jest nam możliwość zarejestrowania swojej firmy pod adresem wirtualnego biura. Wirtualne biuro to przedsiębiorca, który świadczy usługi biurowe z reguły większej liczbie podmiotów. Dzieje się tak, ponieważ pod tym adresem z reguły nie prowadzi się faktycznej działalności. W związku z tym, z takiego biura jednocześnie może korzystać bardzo wiele podmiotów. Poza możliwością rejestracji danej firmy pod adresem wirtualnego biura, obsługuje ono najczęściej także korespondencję firm zarejestrowanych pod jego adresem. Z wirtualnego biura korzystają najczęściej małe firmy, freelancerzy dla których wynajmowanie tradycyjnego biura jest po prostu bez sensu i generowałoby niepotrzebne koszty. Korzystając z takiego biura koszty wynajęcia powierzchni biurowej redukowane są do najniższego poziomu.

Na co zwrócić uwagę wybierając wirtualne biuro ?

Na rynku aktualnie dostępnych ofert wirtualnych biur jest cała masa. Zanim jednak zdecydujemy się wybrać to konkretne biuro powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze lokalizacja. Jest to jedna z najważniejszych rzeczy jakimi powinniśmy kierować się wybierając wirtualne biuro. Wybierając odpowiednią lokalizację powinniśmy zastanowić się czy zależy nam na miejscu prestiżowym, np. lokalu zlokalizowanym w centrum miasta, czy może na niskobudżetowym lokalu, np. zlokalizowanym w mieszkaniu.

Drugim ważnym aspektem jest czas na jaki możemy wynająć biuro. Najlepszą opcją będzie wynajęcie biura na dłuższy okres czasu, co pozwoli uniknąć częstych zmian adresu. Kolejną rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę są godziny pracy biura, czy posiada ono dobrze wykwalifikowany personel a także jaki jest standard samego biura.

Czy wirtualne biuro jest zgodne z prawem ?

To jedna z obaw, która powstrzymuje niektórych przedsiębiorców przed skorzystaniem z usług wirtualnego biura. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ wirtualne biura są całkowicie legalne. Przedsiębiorcy mogą swobodnie korzystać z ich usług nie łamiąc przy tym żadnego prawa. Wszystkie wątpliwości co do tego rozwiał wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie o sygn. II FSK 3549/13, który wyraził także otwarte poparcie dla korzystania m.in. z biur wirtualnych. Wybierając wirtualne biuro musimy jednak pamiętać, żeby spełniało ono wszystkie wymagane przepisami prawa wymagania dla tego typu działalności. Ponadto, najlepszym wyborem będzie korzystanie z biur, które cieszą się dobrą renomą i opinią wśród klientów i nie budzą żadnych naszych wątpliwości.

Tagi: