Kategoria:
Artykuły,

Wskazówki od Jobsora. Śledzenie czasu pracowników w pracy zdalnej

Wprowadzenie środków kwarantanny związanych z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 nałożyło ograniczenia na działalność wielu firm. Firma szybko przenosi pracowników do pracy zdalnej, co pomaga zachować równowagę między samoizolacją a wypełnianiem obowiązków. Jeśli przed czasem śledzenie pracowników zdalnych było głównie zainteresowane sektorem IT, dziś ma to znaczenie dla wszystkich obszarów biznesowych. Jobsora.com przygotował przegląd najlepszych usług i aplikacji do monitorowania.

Oczywiście korzystanie z takich programów i usług jest korzystne dla biznesu. Pracodawca widzi aktywność, nie może obawiać się przekroczenia terminów lub faktu, że pracownik będzie naśladował działalność, zaniedbując swoje obowiązki.

Główną zaletą śledzenia czasu jest możliwość zapobiegania spadkowi wydajności i stratom spowodowanym zaniedbaniem pracowników.

Pracownicy, którzy wiedzą, że ich praca jest kontrolowana przez specjalny program, będą pracować, a nie odpoczywać. Oprogramowanie ma najwyższą wydajność symulacji w porównaniu z połączeniami, wiadomościami w komunikatorach internetowych lub biuletynami e-mail.

Możliwość ciągłego monitorowania i planowania jest jedną z najważniejszych zalet trackerów czasu. Pracownicy lub kierownicy projektów formułują zadania, planują termin ich realizacji, aby firma funkcjonowała jak zegar. Takie podejście pozwala uniknąć płonących terminów, rezygnacji klientów i zakłóceń mechanizmu innych procesów biznesowych.

Jakie oprogramowanie?

Wybór oprogramowania jest ogromny, większość programów jest wdrażana na zasadach płatnych, niektóre mają bezpłatne wersje demo i dostęp dla ograniczonej liczby osób (średnio 1-5). Wiele z nich jest wieloplatformowych, co oznacza, że można ich używać bez problemów na komputerach, smartfonach i tabletach działających w różnych systemach operacyjnych. Wybierając takie oprogramowanie, pracodawca może zwrócić uwagę na WorkSmart, Tick, OfficeTime, Harvest, ProofHub. Wybierając, musisz wziąć pod uwagę liczbę osób lub projektów, a także zasadę wyceny. Na przykład opłaty za śledzenie Tick dla liczby projektów, Harvest – dla liczby użytkowników OfficeTime oferuje licencję wieczystą, subskrypcję ProofHub można kupić na miesiąc lub rok.

Kontrola pracowników zdalnych najczęściej odbywa się za pomocą specjalnego oprogramowania. Można korzystać z systemu kontroli wewnątrz zespołu, tworząc łańcuch zadań dla różnych specjalistów. Nie warto zapominać o znaczeniu sporządzenia wykresów, wdrażaniu systemów motywacji, regularnych spotkaniach planistycznych i wideokonferencjach. Jeśli właściciel firmy zdecyduje się nie uciekać się do rygorystycznych środków, to on może doradzić zdalnym pracownikom zainstalować aplikacje, które pomogą im kontrolować czas pracy, co jest przydatne do samodyscypliny.

Materiał przygotowany przez Jobsora.com Team

Co nowego?

Ostatnie wpisy