Kategoria:
Artykuły,

Firma w Anglii a Brexit? – Najważniejsze informacje

Wielu przedsiębiorców prowadzących firmę w Anglii zastanawia się jakie konsekwencje dla nich przyniesie Brexit. W niniejszym artykule znajdziecie odpowiedź na to i wiele innych pytań związanych z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Firma w Anglii a Brexit? Czy jest o co się martwić?

Brexit – co o nim wiemy?

Na dzień dzisiejszy najważniejszą informacją jest przesunięcie terminu faktycznego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. W dniu 28 października państwa członkowskie zgodziły się by przesunąć termin Brexitu z końca października na koniec stycznia 2020r. Związane jest to z nieratyfikowaniem umowy wyjścia przez parlament Wielkiej Brytanii. Oczywiste jest także to, że Brexit może nastąpić wcześniej, jeżeli tylko uda się ratyfikować umowę wyjściową. Dodatkowo, nie ustępują pytania przedsiębiorców i osób mieszkających na stałe w Anglii, o to jaki faktyczny wpływ będzie miał Brexit na ich interesy i dalsze życie na wyspach. Odpowiadając ogólnie na to pytanie to nie za wiele. Zarówno dla Anglii jak i dla Unii najważniejsze jest dalsze utrzymanie dobrych relacji gospodarczych pomiędzy tymi podmiotami. W związku z tym, Wielka Brytania w dalszym ciągu będzie zachęcać przedsiębiorców bardzo dobrymi warunkami do zakładania firm właśnie na wyspach.

Firma w Anglii – jakie zmiany niesie Brexit

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie zmieni sytuacji przedsiębiorców i osób żyjących tam na stałe tak diametralnie jak zakładano. Związane jest to z tym, że zarówno dla Wielkiej Brytanii jaki i dla Unii najważniejsze jest utrzymywanie dobrych relacji na płaszczyźnie gospodarczej. Zachowanie Unii Celnej to jedno z kluczowych założeń Brexitu. Wielka Brytania chcąc rozwijać swoje rynki będzie tworzyć przyjazne dla biznesu warunki i przepisy. Ponadto, już teraz możemy zauważyć te pozytywne zmiany. Kolejne ulgi to tylko jeden z plusów Brexitu, który może bowiem przynieść zmianę wysokości podatku dochodowego z 19% na 17%.

Czy firma w Anglii po Brexicie nadal się opłaca?

Tak jak wspominaliśmy wyżej, prowadzenie firmy w Anglii po Brexicie nie będzie wiązało się z negatywnymi skutkami dla przedsiębiorców. Wręcz przeciwnie, mogą się oni spodziewać coraz to nowszych ulg i udogodnień. Wielka Brytania będzie podejmować takie działania, które tylko zachęcą przedsiębiorców do zakładania firm na wyspach, by utrzymać swoją pozycję na rynku. Ponadto, w dalszym ciągu osoby wykwalifikowane i posiadające określone specjalizacje będą miały łatwy dostęp do rynku pracy. Warto pamiętać, że także sama umowa wyjściowa gwarantuje zachowanie określonych praw przedsiębiorców prowadzących firmy w Anglii. Ponadto, Wielka Brytania będzie działać w taki sposób, by utrzymać swoją wysoką pozycję na rynku i, aby zatrzymać u siebie jak największą liczbę przedsiębiorców. Żadne z państw nie podejmie świadomie działań, które mogłyby przynieść negatywne skutki dla jego gospodarki.

Brexit to w dalszym ciągu niepewny proces, który rozpocznie się w momencie ratyfikacji umowy wyjściowej. Dopiero po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE będziemy mogli określić jego plusy i minusy, zarówno dla Anglii jak i UE.

Co nowego?

Ostatnie wpisy